Rychlé vyhledávání akcí

Soutěž o vstupenky na představení Piškanderdulá

Soutěž o vstupenky na představení Piškanderdulá

Název pro své představení nalezli Věra Říčařová a František Vítek jednoho dne napsaný dětskou rukou na zdi nedaleko domu, ve kterém žijí. Nápis neměl zřejmě žádný význam, ale odrážel jeden ze základních principů jejich představení: inspiraci dětskou hrou. Dalším zdrojem inspirace jim byla staletá tradice loutkového divadla. Soutěžte s námi a vyhrajte vstupenky na představení pro děti, o kterém jeden divák po jeho shlédnutí v New Yorku řekl: "Kdyby John Cage byl loutkář, dělal by takové divadlo."

 

Partnerem soutěže je: Divadlo Archa

Věra Říčařová a František Vítek jsou legendami českého loutkového divadla.


František Vítek vyrobil řadu loutek představujících tanečnice, artisty, rytíře, koně, smrtky a kašpary. Loutky jsou neoblečené, jejich mechanismus je odkrytý. Věra Říčařová s nimi mistrně hraje. Jednou vycizeluje gesto do nejjemnějšího detailu, jindy nechá loutku krutě spadnout, aby dřevo zaznělo jako hudební nástroj. Piškanderdulá je výpravou za odhalením podstaty loutkářského umění. K jednotlivým scénám zní staré hrací stroje a gramofony na kliku. Jen někde pod vrstvou skřípění a šumu rozeznáváme původní melodii...

Soutěž trvá do 17.6.2015.

2 vstupenky na představení Piškanderdulá, které se koná 21. června v Divadle Archa v Praze, vyhrává 10., a  20. došlý e-mail se správnou odpovědí. Je třeba, aby soutěžní e-maily obsahovaly také poštovní adresu soutěžícího pro možnost odeslání výhry, jinak nemohou být do soutěže zařazeny.

Soutěžní otázka: 

Z jakého materiálu jsou vyrobeny loutky pro představení Piškanderdulá?

a.) ze dřeva

b.) z látky

c.) z plastu

Nápovědu najdete na www.divadloarcha.cz.

Své odpovědi zasílejte do 17. června 2015 na e-mail: soutez@ententyky.cz, do předmětu uveďte "soutěž - Divadlo Archa".

piskanderdula_divadlo_ilustrfoto2

Soutěž je určena fyzickým osobám s bydlištěm na území České republiky. Pořadatelem je portál Ententýky.cz. Výherci budou o výhře vyrozuměni e-mailem do 3 dnů od ukončení soutěže. Jména výherců budou po ukončení soutěže zveřejněna také v rubrice Aktuality na Ententýky.cz.

Pořadatel si vyhrazuje právo v případě potřeby kdykoliv změnit pravidla soutěže, či soutěž zcela zrušit. Výhry nejsou právně vymahatelné.


Datum vložení: 4.6.2015 18:02:07

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.