Rychlé vyhledávání akcí

Soutěž o knihu Dobrodružství pana Wellingtona

Soutěž o knihu Dobrodružství pana Wellingtona

Kniha o klucích, letadlech a letcích RAF autorky Hany Bergmannové Klímové je určena klukům i holkám od 9 do 99 let. Příběh o panu Wellingtonovi v dětech vzbuzuje zájem o naši nedávnou historii a přibližuje válečné i poválečné osudy málo známých hrdinů-letců, kteří bojovali v Anglii. Soutěžte s námi a získejte tuto krásně ilustrovanou knižní novinku do své knihovničky.

 

 

Partnerem soutěže je: Hana Bergmannová Klímová, autorka knihy

Hlavním hrdinou knihy, je vojenské letadlo, které bojovalo za druhé světové války ve Velké Británii u 311. československé bombardovací perutě. Své válečné vzpomínky vypráví okřídleným kamarádům v hangáru a také dvěma desetiletým klukům, Edovi a Tondovi, kteří jsou syny pilotů v aeroklubu. V trupu pana Wellingtona si vybudovali bunkr. Tam si jednoho dne hrají s Morseovým telegrafem a jeho prostřednictvím navážou rádiové spojení s panem Wellingtonem. Ten klukům dá hned za úkol pátrat po své poslední ztracené osádce československých letců. Začne se rozvíjet napínavý příběh plný pohádkových zázraků ale i drsné reality. 

Soutěž trvá do 15. listopadu 2018

 

Knihu Dobrodružství pana Wellingtona vyhrává 50. došlý e-mail se správnou odpovědí. Je třeba, aby soutěžní e-maily obsahovaly také poštovní adresu soutěžícího, aby výhra mohla být odeslána.

 

Soutěžní otázka: 

Kdo je pan Wellington?

a.) pilot

b.) kluk

c.) vysloužilý britský bombardér

Nápovědu najdete na  www.katzberg.cz.

 

Své odpovědi zasílejte do 15. listopadu 2018 na e-mail: soutez@ententyky.cz, do předmětu uveďte "soutěž - Wellington".

                             pan_wellington_kniha_ilustrfoto2       

Soutěž je určena fyzickým osobám s bydlištěm na území České republiky. Pořadatelem je portál Ententýky.cz. Výherci budou o výhře vyrozuměni e-mailem do 14 dnů od ukončení soutěže. Jména výherců budou po ukončení soutěže zveřejněna také v rubrice Aktuality na Ententýky.cz. Soutěžící svou účastí v soutěži souhlasí se zpracováním osobních údajů pro potřeby Ententyky.cz.

Pořadatel si vyhrazuje právo v případě potřeby kdykoliv změnit pravidla soutěže, či soutěž zcela zrušit. Výhry nejsou právně vymahatelné.

 


Datum vložení: 1.11.2018 11:44:46

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.