Rychlé vyhledávání akcí

Žluté lázně se proměnily ve vánoční park s názvem Světla vyprávějí...

Žluté lázně se proměnily ve vánoční park s názvem Světla vyprávějí...

Areál Žluté lázně v pražském Podolí se rozsvítil stovkami tisíc úsporných led žárovek, otevřel se tu totiž vánoční park Světla vyprávějí... Park denně až do konce roku nabídne úchvatnou podívanou, kde návštěvníci uvidí přes 300 světelných instalací. Expozice je plná zvířat z českých luhů a hájů, ale také výjevů z pražských ulic a vánočních symbolů. 

Světelná expozice je scénicky ztvárněný vánoční příběh pomocí 2D i 3D světelných dekorací. Dekoratéři připravili v areálu celkem 311 světelných instalací, které díky tvaru led diody rozprostírají světlo do prostoru a celkově mají minimální spotřebu, přesně 8 kW na hodinu. Spotřeba elektřiny tak na jeden otevírací den vyjde zhruba na 200 korun. Dekorace pouze v bílých barvách, zejména teplé bílé, svítí díky 40 tisícům metrů kabelů. 

„Po letech ochromeného života chceme i v této době, kdy není situace jednoduchá otevřít Žluté lázně v zimě. Nabízíme návštěvníkům areálu krásnou procházku vánočním příběhem na břehu Vltavy v úchvatných svátečních kulisách,“ upřesňuje Libor Votruba, jednatel společnosti Taiko, provozovatele areálu Žluté lázně. 

Hlavním lákadlem vánočního parku jsou zvířata z českých lesů a parků jako jsou koloušci, holuby, rackové, orel či labutě. Ty jsou navíc doprovázeny hudební produkcí - úryvkem ze Smetanovy skladby Má vlast. Zvířecí exponáty doplňují symboly Prahy a české státnosti, jako je například silueta koruny, fontána či světelný lev. Nechybí ani typické vánoční motivy – zvony, světelné brány, hvězdy, vločky, anděl či koule.

Součástí parku je také naučná stezka především pro děti s vánočním kvízem o hodnotné ceny, která je připravená v rámci platformy iHřiště a vede celou expozicí.

Výstava je otevřená denně od 16 do 20 hodin, vstupenky je možné koupit na místě i online. Výhodná vstupenka zakoupená do 25. listopadu stojí pro dospělého 200 korun, pro děti a seniory 150 korun, rodinná pak 600 korun.

V době adventu mohou návštěvníci přijít také na doprovodný vánoční program a do Žlutých lázní bude jezdit svátečně vyzdobená tramvaj a loď.

 

 

Foto: (c) Ententyky.cz


Datum vložení: 7.11.2022 23:35:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.