Rychlé vyhledávání akcí

Vybrané památky zpřístupní venkovní areály již od 11. května

Vybrané památky zpřístupní venkovní areály již od 11. května

Už od 11. května mohou návštěvníci zavítat na vybrané památky ve správě Národního památkového ústavu. Zpřístupněny budou některé zříceniny hradů, hradní nádvoří, zámecké parky a zahrady. Hlavní sezona na památkách, včetně zpřístupnění jejich interiérů, bude poté zahájena 25. května.

Od příštího týdne bude částečně zpřístupněno přes 20 památek ve správě NPÚ. Své brány otevřou například hrady Trosky a Točník, Zahrady pod Pražským hradem, Květná zahrada v Kroměříži, návštěvníci mohou zavítat také do zahrady vily Stiassni v Brně, do parku v Buchlovicích nebo do areálu hradu Rabí.

Návštěvníci budou povinni dodržovat pokyny k návštěvě a nařízená hygienická opatření. Vstup bude povolen pouze se zakrytými dýchacími cestami, pokrývku úst a nosu je návštěvník povinen nosit po celou dobu své návštěvy. Je rovněž nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od dalších návštěvníků, pokud se nejedná o členy domácnosti. U vstupu do prostor pokladen, prodejen a sociálních zařízení je návštěvník povinen provést dezinfekci rukou. Stojany s dezinfekcí budou k dispozici v areálech památkových objektů.

Seznam památek částečně zpřístupněných od 11. května:

areál hradu Trosky

areál hradu Krakovec

souhradí Točník a Žebrák

areál hradu Házmburk

areál hradu Landštejn

areál hradu Přimda

areál hradu Bouzov

areál hradu Rabí

Zahrady pod Pražským hradem

Květná zahrada Kroměříž

areál zámku Sychrov

areál zámku Valtice

areál zámku Hradec nad Moravicí

areál zámku Nebílovy

park zámku Buchlovice

zahrady vily Stiassni

areál hradu Pernštejn (od 12. května)

areál hradu Buchlov (od 12. května)

areál hradu Veveří (od 16. května)

areál hradu Bítov (od 16. května)


Datum vložení: 7.5.2020 16:39:19

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.