Rychlé vyhledávání akcí

Trojská botanická zahrada bude plná unikátních květinových dekorací od nejlepších českých floristů

krasa_zivych_kvetu_botanicka_ilustrfoto

Botanická zahrada hl. m. Prahy na podzimní období připravila výstavu Krása živých květů a sušených plodů. Unikátní výstava zavede návštěvníky do období času hojnosti a oslav podzimní sklizně, tak jak jej kdysi zažívali majitelé trojského zámku, ale i obyvatelé na hospodářských usedlostech zdejšího panství. Aranžmá vzniknou v průběhu celorepublikového semináře pod vedením floristy Slávka Rabušice a jeho kolegů, jejichž práce je možné obdivovat při návštěvách českých hradů a zámků. Výstava se uskteční od 11. do 22. září a zájemci se s ní seznámých ve venkovních expozicích trojské botanické zahrady a na vinici sv. Kláry. 

 Botanickou zahradu v Troji zaplaví tisíce květů a plodů v tradičních i nadčasových aranžmá. „Letošní podzimní období jsme se rozhodli zahájit ve spolupráci s floristou Slávkem Rabušicem a jeho kolegy. Návštěvníci se v rámci našich expozic mohou inspirovat dekoracemi vyrobenými z živých, řezaných i sušených rostlin a plodů. Na přípravě aranžmá se podílí i naši zahradníci a zaměstnanci. Japonskou zahradu ozdobí dekorace na motivy tradiční ikebany, výzdoba na vinici sv. Kláry zase tematicky doplní naše Oslavy sklizně vína, které se konají o víkendu 18. a 19. září,“ zve do Botanické zahrady hl. m. Prahy její ředitel Bohumil Černý.

Z českého venkova až na Dálný východ

Dekorace umístěné na vinici sv. Kláry přenesou návštěvníky na venkov, do období sklizně na panském dvoře nebo selské usedlosti. Tvůrci využijí řadu tradičních podzimních květin a plodů, zejména astry, listopadky, laskavce, slunečnice, kukuřici, čirok, tykve a chmel, přesně jako za dávných časů v období majitelů trojského zámku a zdejších hospodářských usedlostí. Na venkovské svatební hostině v Ornamentální zahradě zaujmou tančící družičky, hosté se mohou posadit na venkovskou předzahrádku nebo se zasnít u postele plné voňavých květin. V rámci této tvůrčí práce vycházeli floristé a aranžéři ze zadaného tématu, jakoby stavěli dekorace pro natáčení filmové nebo divadelní scény. V barokní kapli sv. Kláry, se mohou návštěvníci pokochat pompézními barokními květinovými dekoracemi. V Japonské zahradě se zase přestaví elegantní variace na umění Dálného východu - Číny a Japonska, všeobecně známé pod názvem ikebana, které jsou jedinečným završením této výstavy.

Podzim bude v trojské botanické zahradě pestrý

Po celé září bude v botanické zahradě v Troji o zábavu postaráno. Od 11. září se představí dekorace a práce floristů v rámci výstavy Krása květů a sušených plodů. O víkendu 18. a 19. září si na své přijdou milovníci vína, v trojské zahradě totiž vypuknou Oslavy sklizně na vinici sv. Kláry. Obdivovatelé orchidejí se mohou těšit na konec září. Od 23. září proběhne oblíbená výstava těchto nádherných rostlin, kterým se někdy přezdívá královny květin. Tentokrát se za nimi vydáme do Ekvádoru, který je na orchideje a další exotickou flóru neobyčejně bohatý. Podzimní sezónu pak v říjnu uzavřou tradiční akce Dýňový podzim a Halloween, které jsou velmi oblíbené hlavně mezi dětskými návštěvníky.

 


Datum vložení: 9.9.2021 16:13:17

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.