Rychlé vyhledávání akcí

TERIBEAR již po sedmé pomáhá opuštěným a znevýhodněným dětem pohybem

maxova_teribear_21_stepanek_vip

Charitativní happening Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem – powered by ŠKODA Auto je virtuální obdobou tradiční sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Stejně jako v loňském roce má i letošní ročník virtuální podobu, TERIBEARA tak nenajdete na konkrétním místě, díky sportovní aplikaci Strava se může zapojit každý a odkudkoliv. Happening byl odstartován dnes a celá akce potrvá do chvíle, než se podaří dosáhnout předem stanovené charitativné částky 10 miliónů korun. Výtěžek je každoročně rozdělen do koruny a na transparentním účtu se každý může podívat, jak a komu konkrétně pomohl. 

 

Letošní slavnostní zahajovací happening se uskutečnil dnes, 16. září, na Letenské pláni. Tereza Maxová spolu s Radkem Štěpánkem, zástupci sponzorujících společností akce a školních dětí symbolicky zahájili sedmý ročník TERIBEARA.

Letošní hlavní novinkou akce je, že se do pomoci dětem mohou zapojit i cyklisté. Poprvé se tedy nebude pomáhat jenom chůzí a během, ale také jízdou na kole či elektrokole. 

Zdolané kilometry pomoci, ať už chůzí, během nebo na kole, se budou měřit novou jednotkou, která se jmenuje TERIMETR. 1 TERIMETR se rovná 1 km absolvovanému chůzí či během anebo 5 km absolvovaným na kole či elektrokole. Za každý zaznamenaný TERIMETR věnují partneři akce 20 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Všechny zdolané TERIMETRY se přenesou do výsledkové listiny podobně jako v předchozích ročnících.

Cílem akce je rozhýbat českou veřejnost a zapojit ji do hnutí dobré vůle. Připojit se můžou jednotlivci, rodiny nebo firmy. Nadace pamatovala i na školy, sportovní kluby a dětské domovy, které se pravidelně v hojném počtu zapojovaly. Letos se mohou ve zjednodušeném modu opět přidat. Pro zapojení se stačí si zdarma stáhnout aplikaci Strava a spárovat ji s „teribear leaderboardem“. Postup jak na to, je krok po kroku uveden na www.teribear.cz.

I v tomto roce bude zachován princip podpory ze strany veřejnosti formou registračního poplatku. Ten půjde, jako v uplynulých ročnících, formou veřejné sbírky na pomoc dětem a umožní získat více podpory pro aktivity nadace. Výše příspěvku veřejnosti se oproti předešlým rokům nemění, zůstává jednorázově 200 Kč.  Účastníci letošního virtuálního happeningu se můžou registrovat v kategoriích muž, žena a dítě do 12 let. Je možné zúčastnit se také pod hlavičkou týmu nebo rodiny.

Každý si může vybrat, kam peníze získané díky jeho pohybové aktivitě budou směřovat. Okruhů pomoci je celkem 11, jedná se o 10 konkrétních oblastí, 11. okruh pomoci je bez preferencí, kdy se částka rovnoměrně rozdělí mezi všechny oblasti.  Svou pomoc je možné věnovat napřklad rodinám v nouzi, ohroženým těhotným maminkám, maminkám z azylových domů, týraným dětem, nebo mladým lidem z dětského domova. 

Akce bude ukončena v momentě, kdy bude dosaženo předem dané částky pomoci 10.000.000 Kč, není tedy možné dopředu určit, kdy se to podaří. Výtěžek je každoročně do koruny rozdělen a na transparentním účtu se každý může podívat, jak a komu konkrétně pomohl. 

 

foto (c): Karolína Hrdličková, Ententyky.cz

 

 


Datum vložení: 16.9.2021 12:28:10

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.