Rychlé vyhledávání akcí

Road show Zdravé plíce dnes odstartovala v Praze

jakubkohak_spirometrie_zdraveplice_ilustrfoto

Slavnostní zahájení v pořadí druhé road show s názvem Zdravé plíce proběhlo dnes v Praze na Karlově náměstí. Po celý den je dnes v obřím stanu k vidění třímetrový nafukovací model plic a výsledky na místě prováděného spirometrického vyšetření je možné konzultovat přímo s odborníkem na plicní choroby z Všeobecné fakultní nemocnice. Akce končí dnes v 19 hodin.

 

 

Po úspěšné osvětové road show Střevo tour, která vloni objela Českou republiku, přichází občanské sdružení Onkomaják s další kampaní, tentokrát zaměřenou na osvětu rakoviny plic. 

Zahájení Zdravých plic oživil svým nevšedním stylem moderování filmový režisér a herec Jakub Kohák. Svůj vzkaz veřejnosti předal i český badmintonista, Petr Koukal. Akce má upozornit na nebezpečného zabijáka - rakovinu plic, jejíž prvotní příznaky lidé často podceňují a neobrací se s nimi na lékaře. Neúprosné statistiky ukazují na fakt, že na onemocnění, které je diagnostikováno až v pozdní, rozvinuté fázi, umírá 8 z 10 nemocných do 5 let od diagnózy. Prognóza u nemoci zachycené v časných stádiích je nesrovnatelně pozitivnější, pětileté přežití je udáváno u více než 58 % případů.

„Podobné akce, které upozorňují na to, aby každý pečoval o své zdraví, věnoval se prevenci a při prvních obtížích vyhledal pomoc příslušného lékaře, velmi vítáme a i se jich účastníme,“ říká Mgr. Dana Jurásková, ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která je spolupořadatelem akce na Karlově náměstí. „Vždy je pro dotyčného člověka komfortnější, když zdravotním problémům předchází, potažmo je řeší v jejich zárodku. Zároveň to zlepšuje vyhlídky na úspěšnou léčbu, která se konkrétně u nádorů plic liší o desítky procent, pokud je pacient léčen s časným stádiem nemoci. Naše péče je špičková a lékaři jsou vynikající, nicméně odpovědnost za své zdraví zůstává na každém z nás,“ apeluje Jurásková.

Zdravé plíce tour bude po Praze pokračovat 35 zastávkami po krajských a okresních městech České republiky. 

 

„Objednat si nás mohou nemocnice, města, vysoké školy i další vzdělávací instituce. Vloni jsme se setkali s opravdu velkým zájmem, nakonec jsme nebyli schopni poptávku uspokojit a proto se Střevo tour pokračujeme i letos. Jak zastávku Střevo tour, tak i Zdravou plíci je nyní možné si na rok 2016 ještě objednat,“ popisuje výkonný ředitel Onkomajáku, Tomáš Kruber záměr Zdravých plic pro rok 2016. 

Další zastávky Zdravých plic v roce 2016:

Město Prostějov            17.5.2016

Město Brno            24.5.2016

Město Brno            25.5.2016

Procter a Gamble Rakona        26.5.2016

Městská část Praha 8        31.5.2016

Nemocnice Vsetín        17.6.2016

Nemocnice Žďár nad Sázavou     10.9.2016

Více informací o rakovině plic k dispozici na www.onkomajak.cz a www.80procent.cz.

 


Datum vložení: 7.4.2016 17:43:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.