Rychlé vyhledávání akcí

Peče celá země je zpět. Čeká nás ještě devět provoněných sobot

pece_cela_zeme_ilustrfoto2022

Kdo je nejlepším amatérským pekařem v Česku? Souboj o titul odstartoval v sobotu 12. března, kdy se představila letošní finálová dvanáctka soutěže Peče celá země, porotci Míša Landová a Josef Maršálek a již osvědčení moderátoři z první řady Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Na konkurz do druhé řady se přihlásilo čtyřikrát více zájemců oproti první řadě. To svědčí o divácké oblíbenosti pořadu a i pečení. Letošní soutěžící už také věděli, co je čeká - laskavá soutěž zaměřená pouze na jejich umění a chuť péct a tvořit.

Štáb si pro diváky nachystal celkem deset sedmdesátiminutových epizod, v kterých nechybí obdivuhodné výkony, ale také chvíle, kdy se úplně nedařilo. "Z gauče to pečení vypadá mnohem snazší, než je to pak v reálu," komentoval účast v pořadu soutěžící Michal, který vypadl v prvním kole. Soutěž se opět odehrává na zámku Bon Repos, který se tak po dvou letech znovu provoněl vůněmi nejrůznějších pochutin a ingrediencí. Na účastníky Peče celá země tentokrát čekala zadání obsahující tradiční výrobky jako je vánočka, housky, perník nebo rakvičky, ale i výzvy vybízející k větší představivosti a zručnosti. Amatérští pekaři během natáčení tentokrát spotřebovali přes 230 kilogramů mouky, 115 kilogramů čokolády a 2700 kusů vajec.

I ve druhé řadě porotci ukáží, že měří každý centimetr zadání a dohlíží nejen na správnou konzistenci a chuť, ale také barvu. Vítěze tentokrát vybírá se známou tváří Josefa Maršálka blogerka a lektorka kurzů Míša Landová. "Mám ráda pečlivost, preciznost, když jsou věci souměrné a symetrické. Takové detaily. Každý samozřejmě máme jinou chuť a vkus - dřív se mi líbily potahované dorty, kterým dnes třeba tolik nefandím. Nicméně se od toho dokážu oprostit. Zároveň taky dokážu posoudit, jestli je to čistá práce, byť se mi třeba vzhledově a tematicky nelíbí, i tak však vidím, jestli je výrobek dobře zpracovaný. Další hledisko pak samozřejmě představuje kreativita," říká porotkyně, které se v cukrářském světě přezdívá makrónková královna.

Stejně jako v případě první řady pořadem provází Tereza Bebarová a Václav Kopta. "Na natáčení jsem trénoval průběžně dva roky. Jedl jsem pravidelně každé tři hodiny. Takže se dá říct, že jsem se udržoval v závodní formě. Během natáčení jsem k tomu přidal sladké, takže katastrofa byla na spadnutí. Děsím se chvíle, kdy nade mnou lékařka pozdvihne obočí a zvýší dávku léků na snížení krevního cukru," komentuje v nadsázce moderátor.

Společně se soutěží běží na Déčku České televize nový vzdělávací program Cukrárna u Josefa. Ten nabízí týden co týden až do letních prázdnin nejen spoustu nápadů na chutná a zdravá jídla, ale i řadu informací o bezpečnosti a hygieně v kuchyni nebo tipů, jak si ulehčit práci při přípravě pochoutek. "Nápad vychází z úspěchu první řady Peče celá země, kdy se celá země rozpekla. V každém díle mi pomáhá dvojice dětí mezi šesti a deseti lety. A k ruce mi bude pokaždé také loutková postavička Bublaniny, kterou ztvární Zorka Jandová," dodává průvodce pořadu Josef Maršálek.

 


Datum vložení: 18.3.2022 22:41:40

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.