Rychlé vyhledávání akcí

Na co si dát pozor při hledání úvěrů a jiných finančních produktů

uvery_pr_clanek_ilustrfoto

Před podpisem úvěrové smlouvy je zapotřebí zjistit si veškeré dostupné informace o poskytovateli. Stejné pravidlo platí také u zpětného odkupu nemovitosti. 

Jestliže vám banka zamítla žádost o poskytnutí hypotéky nebo jiného druhu úvěru, pak máte ještě možnost využít nabídku některého nebankovního poskytovatele. Nebankovní online půjčka může mít celou řadu podob. Jednou z nich je například půjčka bez registru. Při hledání vhodného poskytovatele je ale nutné prověřit si jeho solidnost. V současné době to není nic těžkého. Prvním krokem by měla být návštěva internetu, kde se dozvíte vše, co budete potřebovat. O bankovních půjčkách a hypotékách vás bude informovat hypoteční kalkulačka. Nebankovní úvěry můžete najít na srovnávači půjček. Na stránkách ČNB si najdete aktuální seznam všech společností. Pokud zde jméno vámi vybraného poskytovatele není, pak nemá licenci a půjčky poskytuje nelegálně. 

Platí pouze písemné dohody

Obezřetnost se pochopitelně vyplatí u všech finančních produktů, které hodláte využít. Může se jednat o produkt, kterým je půjčka pro živnostníky i o nabídku na zpětný odkup nemovitostiTento zajímavý produkt je určen pro řešení celé řady životních situací. Můžete jím získat peníze na zakoupení další nemovitosti, ale také si s jeho pomocí konsolidovat půjčky a ušetřit tím mnoho finančních prostředků. Jedná se o kontrakt, při kterém odprodáte investorovi svou nemovitost a nadále zůstáváte jejím nájemcem. 

Před podpisem smlouvy je zapotřebí soustředit se zejména na údaje: 

  • Jak vysoká částka bude po vás požadována v případě, že si budete chtít svůj majetek koupit zpět. 
  • Kdy vám bude umožněno si tuto nemovitost koupit. 
  • Je garantováno, že vás investor nemůže podobu trvání smlouvy vystěhovat? 

 

V každém případě platí, že vše musí být zaznamenáno písemně. Ústní dohody v podstatě neexistují. Je určitě dobré najít si reference na investora. Je ale také nutné si uvědomit, že některé negativní reference by mohla psát i konkurence.

 

Text a foto: (c) Lundea

Článek je insertním sdělením.


Datum vložení: 10.6.2021 16:37:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.