Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum města Prahy uzavřelo dnešním dnem své objekty

Muzeum města Prahy uzavřelo dnešním dnem své objekty

Na základě rozhodnutí Vlády ČR o vyhlášení stavu nouze uzavřelo Muzeum hlavního města Prahy od dnešního dne 13. března 2020 do odvolání všechny své objekty. Všechny doprovodné programy byly zrušeny již ve středu 11. března 2020.

Vzhledem k aktuální situaci jsou od dnešního dne všechny expozice a výstavy Muzea hlavního města Prahy uzavřeny. Muzeum ale nechce ztratit kontakt s návštěvníky a příznivci, proto jsou na webových stránkách www.muzeumprahy.cz  připraveny ke zhlédnutí virtuální a webové výstavy. Nově je to prezentace 3D modelu sbírkového předmětu Madona ze Staroměstské radnice nebo webová výstava z cyklu Předmět sezóny Holby a holbičky – sklo Inwald a další.

Nově byla na webových stránkách muzea v odkazu “PRO VEŘEJNOST” zřízena sekce pro děti ve věku 5 - 15 let, kde si mohou rodiče pro své děti, které ještě neumějí číst, stáhnout vystřihovánky a omalovánky s tématikou Langweillova modelu a také dějin Prahy. Pro starší děti zde budou ke stažení pracovní listy a každou středu bude muzeum zadávat nový úkol pro děti ve věku 12 – 15 let, který bude založen na pátrání v minulosti města Prahy.

Cílem je neztratit kontakt s návštěvníky a skrze nabídku alternativních aktivit pro děti budovat vztah dětí a mládeže k historii a Muzeu hlavního města Prahy.


Datum vložení: 13.3.2020 14:36:25

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.