Rychlé vyhledávání akcí

Hudební vydavatelství Indies Records oslavilo 30. narozeniny

123_minut_indies_scope_ilustrfoto

Hudební vydavatelství Indies oslavilo na den přesně 14. února 2020 v brněnském kultovním Sono Centru úctyhodných 30 let od svého založení. Na dvou pódiích vystoupilo celkem 12 kapel a umělců, kteří během 30 let vydávali svoje alba právě u vydavatelství Indies Records.

Hudební vydavatelství Indies se od počátku svého působení v České republice věnuje kvalitní alternativní a nekomerční hudbě. 

První deska, kterou Indies vydalo, byla od hardcore kapely Meat-House Chicago I.R.A. a tato dnes již legenda svého žánru zahrála i na výročním koncertě Indies. Na pódium se také vrátila famózní kapela DVA a naprosto ojedinělý koncert odehrála po sedmi letech raprockbluesová kapela Nuck Chorris Gang.

Mimořádnou událostí byl také koncert kapely Květy, která vystoupila ve starší sestavě, ve které nahrála např. album Miláček slunce. O překvapení se postarali Zuby Nehty a nechyběli ani -123min. s novou deskou LES. První kapelou, která zahrála na hlavním pódiu, byl pro děti a jejich rodiče nespoutaný Bombarďák a to v rozšířené sestavě i s bubeníkem.

30 let bude mít v roce 2020 také bluesová kapela ZVA 12-28 Band a tak to byly tak trochu společné bluesové oslavy. Blues rock totiž předvedl také Band of Heysek. Na mini festiválku nechyběli ani BraAgas, Martina Trchová, která zavzpomínala na Zuzanu Navarovou a Horňácká cimbálová muzika Kubíci. Večer moderoval hudební novinář Milan Tesař.

V průběhu večera bylo vyhlášeno dosud nejúspěšnější album vydavatelství, které zvolila porota složená z hudebních odborníků. Stalo se jím album Ivy Bittové.

V roce 2020 plánuje Indies Scope například vydání nového alba skupiny Tara Fuki, vydání 3 nových skladeb Mirka Kemela, nové CD spojení Jiřího Pavlici, Hradišťanu a Dagmar Peckové, či spolupráci s Maratonem hudby, kde bude mít svou vlastní stage.

Od počátku své činnosti se vydavatelství Indies soustředí na autorské projekty českých a slovenských hudebníků. Věnuje se menšinovým hudebním žánrům a dává prostor nekomerčním, ale kvalitním projektům. V katalogu Indies Scope se nyní nalézá více než 270 titulů.


Datum vložení: 18.2.2020 14:00:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.