Rychlé vyhledávání akcí

Hrad Špilberk v létě ožije

Špilberk v létě ožije

Čas ohňostrojů, koncertů, divadelních představení pod širým nebem se nezadržitelně blíží a hrad Špilberk letos opět ožije.

 

 

Areál hradu Špilberk bude od června až do září patřit hudbě, divadlu, zkrátka akcím, které jsou v letních měsících se Špilberkem neodmyslitelně spjaty.

Na své si přijdou i letos obdivovatelé velkého dramatika Williama Shakespeara. Letní shakespearovské slavnosti nabídnou hned sedm slavných dramat – komedií i tragédií.

Hudba se bude během léta linout ze všech koutů Špilberku a rozezní jej nejrůznější žánry. Od popu, přes rock, lidovou hudbu až po klasiku. Během léta vystoupí na Špilberku například Lucie Bílá, Anna K., David Koller, Michal Hrůza, z kapel to bude třeba Olympic nebo Pražský výběr či Hradišťan s Hanou a Petrem Ulrychovými. Milovníci vážné hudby si jistě nenechají ujít Prague Cello Quartet nebo velké operní kusy jako je Bohéma či La traviata v podání Národního divadla Brno.

V srpnu bude Velké nádvoří patřit především Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Špilberk, pořádanému každoročně Filharmonií Brno, a Léto na hradě vyvrcholí tradiční dvojdenní akcí Muzea města Brna Špilberk žije určenou pro všechny malé i velké návštěvníky, přičemž letos Špilberk ožije pověstmi.

Program na Špilberku odstartuje již 9. června koncertem kapely MIG 21.

 

 


Datum vložení: 28.4.2021 15:17:05

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.