Rychlé vyhledávání akcí

Dalibor Gondík, Barbora Špotáková i Roman Šebrle poběží pro děti

dalibor_gondik_herec_osobnost_vip

Více než pět set běžců podpoří organizaci Dejme dětem šanci v letošní běžecké sérii RunCzech v rámci projektu "Běhám pro děti". Pražský půlmaraton, který odstartuje již v sobotu 5. dubna, poběží patron projektu Dalibor Gondík, herci Aleš Háma a Jakub Wehrenberg i medailemi ověnčení atleti Barbora Špotáková a Roman Šebrle. Běhat pro děti se bude nejen v Praze, ale také v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci a Ústí nad Labem. 

 

Organizace Dejme dětem šanci (DDŠ) zahájila v roce 2013 spolupráci s Prague International Marathon (PIM), díky které má možnost nakupovat běžecká registrační čísla za zvýhodněné ceny. Vygenerovaný zisk pomáhá financovat její projekty na podporu dětí v dětských domovech v České republice, které jsou typické svou adresností. Patronem projektu Běžím pro děti se stal herec a moderátor Dalibor Gondík, který běhu zcela propadl a běhá denně. "Má spolupráce s Dejme dětem šanci vznikla díky mé sestře Adéle a jejímu přátelství s Lucií Benešovou, která je patronkou jiného projektu této organizace a samozřejmě také díky běhu. Když mi spolupráci navrhli, tak jsem neváhal. Domluvili jsme se na celé sérii běhů, a tak poběžím nejen v Praze, ale také v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem i v Olomouci. Samozřejmě to dělám rád," komentuje svou účast na benefičním projektu Dalibor Gondík. 

Registrační čísla pro pražský půlmaraton i květnový maraton pro jednotlivce jsou již vyprodána, startovat je ještě možné ve štafetě pražského půlmaratonu. Minimální startovné je 7 500 korun. Individuální startovné na půlmaratony v dalších českých městech je tisíc korun, štafety stojí pět tisíc korun.

V příštím roce DDŠ plánuje zorganizovat vlastní běžecký projekt, kterého se budou moci zúčastnit lidé všech věkových kategorií, nezávisle na jejich fyzické kondici, a podpořit tak charitativní projekty. 

“Věřím, že běžecké závody mohou v České republice vytvořit obrovskou příležitost pro podporu charity a pomoc lidem v nouzi stejně, jako tomu je po celém světě. Naším cílem je ukázat společnostem, že i jen svou účastí v týmové štafetě mohou podpořit děti. Například zaměstnanci mohou sázet na své týmy a zaměstnavatel následně může sázku zdvojnásobit, což umožní každému udělat dobrou věc, ať už běží, nebo ne. Navíc i samotné děti se mohou na takové aktivitě podílet, “ říká Michaela Chovancová, zakladatelka a ředitelka Dejme dětem šanci.

Pražského půlmaratonu se zúčastní také třiadvacetiletý vysokoškolský student Radovan Laci, který vyrostl v dětském domově v České Lípě. Nyní studuje Marketingovou komunikaci v Praze s podporou organizace Dejme dětem šanci, která mu hradí ubytování. Bez této podpory by studovat nemohl. "Jen zhruba třiatřicet dětí z dětských domovů studuje vysokou školu. Chybí jim motivace," říká Radovan Laci. Sám proto už také pomáhá dalším. Se svými kamarády s podobným osudem založil sdružení Vteřinu poté a v dětských domovech pořádá workshopy, kterými chce děti inspirovat a motivovat ke studiu. 

Dejme dětem šanci funguje v České republice od roku 2011, a od té doby si organizace dokázala vybudovat jméno díky své rozsáhlé práci s dětmi a mladými lidmi, kteří vyrostli v dětských domovech po celé České republice. Založit DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. bylo nápadem Michaely Chovancové, která si všimla, že mnoho z těchto dětí zcela ztratí směr své cesty v okamžiku, kdy dosáhnou osmnácti let nebo dokončí svá studia a opustí své dosavadní domovy, protože se jim nadále už nedostává žádné pomoci a podpory běžných vládních programů. DDŠ pomáhá dětem zkvalitnit jejich výhled do budoucna poté, co dosáhnou hranice nezávislosti. Od roku 2011 organizace nashromáždila téměř 5 milionů korun díky svým různým aktivitám, a podpořila tak více než 2 000 dětí. 

dejmedetemsanci_gondik_benesova_vip_osobnosti

Tým Dejme dětem šanci spolu s herečkou Lucií Benešovou (s dcerou Laurou v náručí), Daliborem Gondíkem (uprostřed) a Radovanem Laci (druhý zleva)

2x foto: (c) Ententýky.cz/Karolína Hrdličková

 

 


Datum vložení: 1.4.2014 12:54:54

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.