Rychlé vyhledávání akcí

Cukrářka Iveta Fabešová pokřtila svou knihu Vše sváteční plnou vánočních receptů

fabesova_vse_svatecni_kniha_ilustrfoto

Respektovaná cukrářka Iveta Fabešová vydává novou kuchařku plnou receptů na tradiční české cukroví inspirovanou původními recepty Marie Sandtnerové. Ty jsou však přetvořeny do moderního hávu. Knihu dnes pokřtila herečka Míša Maurerová v kavárně Ivety Fabešové ve Werichové vile na pražské Kampě.

Iveta Fabešové patří mezi nejvýraznější cukráře na české scéně. Její dezerty připomínají malá umělecká díla. Po složitější etapě v osobním životě, kdy po rozvodu přišla o vybudovanou síť IF kaváren a cukráren, znovu otevřela svou vlastní cukrárnu ve Werichově vile a nyní vydává svou již šestou knihu s názvem Vše sváteční.

Iveta Fabešová se vknize nechala inspirovat tradičními svátečními recepty od Marie Sandtnerové, které tím vzdává hold. Najdete tu recept na vanilkové rohlíčky, vánočku, jablečný štrúdl, ale i méně známý Vánoční dort. Každý ze čtyř desítek receptů vybraných z původní předlohy byl speciálně odborně přepracován, zredigován, připraven a nafocen za asistence food stylistky. Cukrářka však ve své knize nenabízí jen soupis surovin a výrobní postup. Dělí se i o své know-how, které je k nezaplacení, protože její rady a tipy usnadní pečení nejen publikovaných receptů. 

Publikaci doprovázejí ilustrace inspirované původními ilustracemi v kuchařce paní Sandtnerové. Jejich autorem je Vladimír Staněk.

Součástí kuchařky je také kapitola věnovaná Ivetině kavárně ve Werichově vile a příběhu o tom, jak se jí podařilo kavárnu IF Café v tomto historickém místě vybudovat.  

Knihu vydalo nakladatelství XYZ a doporučená maloobchodní cena je 469 korun.

 

 

Iveta Fabešová (1984)

Iveta Fabešová si potrpí na kvalitu, Elvise a retro kousky. Snad proto se už v dospívání rozhodla, že naučí Česko jíst luxusní francouzské dezerty. A nejen dezerty, ale také pečivo. Za svým snem se vydala účastí v kuchařské reality show kuchaře Zdeňka Pohlreicha „Na nože!“, dosud vydala pět kuchařek, stala se tváří pořadu Šéfem za pár minut a vybudovala oblíbenou a ceněnou značku IF. Jedna z nejlepších cukrářek v Česku v roce 2021 otevřela stylovou kavárnu v pražské Werichově vile. 

 

 


Datum vložení: 3.11.2022 22:01:27

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.