Rychlé vyhledávání akcí

Centrum RoSa se proměnilo v džungli - seniorky a senioři se proměnili v modelky a modely a prošli se po červeném koberci

Centrum RoSa se proměnilo v džungli - seniorky a senioři se proměnili v modelky a modely a prošli se po červeném koberci

Vítejte v džungli – tak nazvali senioři z pražského Centra RoSa svoji letošní módní přehlídku, kterou pořádali již po deváté. Na červený koberec vyšlo ve čtvrtek 27. července dvacet zralých modelek a modelů, kteří předvedli oblečení inspirované džunglí. Patronkou letošního ročníku byla herečka Eva Hrušková, která přišla v doprovodu svého partnera Jana Přeučila. Čestným hostem přehlídky byl tanečník Petr Veleta. 

Módní přehlídka je inspirací pro seniory, jak se v létě obléknout a zároveň ukazuje, že i lidé ve vyšším věku se chtějí společensky bavit. Herečka Eva Hrušková a herec Jan Přeučil do RoSy zavítali už potřetí. Na jejich první návštěvu v roce 2018 vzpomínají rádi. Navíc vztah tohoto hereckého páru k módě je více než kladný. „Líbí se mi, když jsou lidé hezky upravení. Člověk se hned cítí lépe, zdá se svěžejší a zdravější. A na obyvatelích RoSy bylo vidět, jak se cítí dobře a hýří úsměvy,“ vzpomíná herec Jan Přeučil a Eva Hrušková ho doplňuje: „Spolu se v módě pouštíme do větších dobrodružství. Myslím, že mám dobré oko, takže Honzíkovi sestavuji odvážnější kombinace, se kterými je spokojený. I takový malinkatý detail jako je kapesníček v kapsičce u saka hraje významnou roli. Může outfit pozvednout nebo potopit,“ upřesňuje a jedním dechem dodává: „Důležité jsou barvy. Dámy, nebojte se barev, zrušte hnědou a černou! Vždyť královská modrá, orchideová, nebo purpurová vám budou také slušet. Šátek, šálka, kapesníček, či výrazná brož vaše oblečení také krásně oživí,“ radí s úsměvem Eva Hrušková.

Módní přehlídky v RoSe už dnes patří k tradičním akcím. „Na začátku to byl jen takový nápad, dnes je z toho profesionální akce, která baví nejen obyvatele RoSy ale i návštěvníky. A to je na tom vlastně to nejlepší, naplňuje se myšlenka propojení generací, i děti a příbuzní seniorů vidí, jak jsou jejich rodiče či prarodiče spokojeni,“ říká Anna Ježková, zakladatelka Rezidence a Centra RoSa.

Nejstarší modelkou letos byla paní Radmila Janíčková, která v červnu oslavila 93. narozeniny. „Jsem velmi aktivní člověk. Každý den cvičím, bohužel i přes to díky mnoha úrazům, musím k chůzi používat francouzské hole. Do 75 let jsem pracovala, do 88 let řídila auto. Módní přehlídka je pro mne každý rok příjemným zpestřením, a i v tomto věku se vždy ráda jako modelka zúčastním. Můj cíl je chodit přehlídku až do sta let a i když mi nebudou sloužit nohy, nechám se vyvézt na vozíčku. Už teď se těším na další ročníky,“ popisuje s úsměvem paní Radmila.

O Residenci RoSa

V Rezidenci RoSa bydlí senioři, kteří si chtějí zachovat aktivní způsob života do co nejvyššího věku. RoSa jim nabízí bezpečné bydlení se službami, které potřebují, ale zároveň mají soukromí svého bytu. Součástí RoSy je také Centrum a divadlo, které jsou otevřené i veřejnosti. Každý den si mohou senioři a lidé z okolí vybrat z bohatého programu pro všechny generace. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávání, zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky, koncerty, výstavy a mnoho dalšího. V RoSe funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace. Před rokem otevřela své brány také Rezidence RoSa v Liberci.

rosa_hruskova_vip_ilustrfoto

 


Datum vložení: 28.7.2023 17:35:09

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.