Rychlé vyhledávání akcí

Čas StarDance opět začíná! Marek Eben a Tereza Kostková přivítají novou desítku soutěžících už tuto sobotu

star_dance_2021

StarDance vstupuje do druhé dekády. Jedenáctý ročník a s ním deset nových osobností a zkušených tanečníků vlétne na taneční parket už tuto sobotu, 16. října ve 20:10 hodin. Těšit se opět můžeme na taneční výkony, nekompromisní verdikty poroty i neotřelé moderátorské vstupy. Poprvé v české historii se budou o titul královny nebo krále tanečního parketu ucházet duchovní, tenistka nebo krasobruslař. Soutěž oslaví velké životní jubileum Jiřího Suchého, premiéru si odbyde charleston a ani letos nebude chybět tradiční benefiční díl pro Centrum Paraple.

"Ještě nedávno bylo zakázáno zpívat nebo tančit. Zorganizovat televizní projekt, který je na tanci a zpěvu bytostně založený, proto bylo v době pandemie velkou výzvou, s níž se potýkala řada zahraničních televizí. Soutěž se, pokud se vůbec v zahraničí konala, musela přizpůsobit mnoha bezpečnostním opatřením. Odehrávala se bez publika, které jí pravidelně dodává neopakovatelnou atmosféru. Společně s realizačním týmem jsme všechna opatření sledovali, učili se a snažili se najít cestu pro naše letošní vysílání. Takovou, aby i přes všechna opatření zůstala pro diváky atraktivní a opět stanula na špici tuzemské zábavní tvorby," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák. I letos se diváci mohou těšit na desítku známých tváří z různých oborů. Herecké řemeslo reprezentují Simona Babčáková, Jan Cina, Zdeněk Godla, Pavel Trávníček a Marika Šoposká. Hudebníky zastoupí Tereza Černochová a Mirai Navrátil. Sportovní barvy hájí tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner. Kroužit parketem bude letos i farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká.

Důvěrně známí budou divákům i profesionálové. V jedenácté řadě se potkají hned čtyři dosavadní vítězové: Kristýna Coufalová, Veronika Lálová, Lenka Nora Návorková a Dominik Vodička. Do StarDance se zapojí také Tereza Prucková, Marek Dědík, Adriana Mašková, Michal Necpál, Robin Ondráček a Martin Prágr. Novým odborným poradcem a hlavním choreografem je Marek Zelinka, který zvítězil v sedmé řadě s herečkou Marií Doležalovou. "Jsem takové třetí oko, s tanečními páry probíráme nápady na choreografie, řešíme konkrétní kroky, nebo pasáže, celkový dojem, rekvizity, bavíme se o kostýmech, někdy i o stylu práce. Snažím se je povzbudit a vybičovat tak, aby jednotlivá čísla byla co nejpovedenější. Prostě pomoct, jak mi jen dovednosti stačí," vysvětluje svou roli Marek Zelinka. Výkony soutěžních párů bude hodnotit porota ve složení Tatiana Drexler, Richard Genzer, Zdeněk Chlopčík a Jan Tománek. Šaty pro taneční páry navrhuje kostýmní výtvarnice Tatiana Kovaříková.

Již pojedenácté diváky večery plnými noblesy, elegance a tance provedou Tereza Kostková a Marek Eben. "StarDance je pro mě takový koktejl hrůzy a vzrušení, už to točíme patnáct let, takže diváci se jen tak s něčím nespokojí a samozřejmě mám noční můry, jestli mě ještě něco napadne, jestli to lidi bude ještě bavit. Ale přes to všechno se vždycky znovu těším," svěřuje se Marek Eben a Tereza Kostková jej doplňuje: "Stále se nepřestávám divit, že už je to patnáct let, co jsem znělku StarDance slyšela poprvé. To je fakt kus života... Jedinečnost každé řady je součástí půvabu pořadu. Vždy vás může něco zaskočit. Překvapení kouká na člověka každou vteřinu." 

 


Datum vložení: 13.10.2021 12:58:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.