Rychlé vyhledávání akcí

Benny Cristo je vítězem národního kola Eurovision Song Contest 2020

benny_cristo_vip_zpevak_cristovao

Slavnostního vyhlášení národního kola Eurovision Song Contest 2020 v pražském JazzDocku se zúčastnili všichni letošní finalisté: Benny Cristo, Barbora Mochowa, Elis Mraz a Čis T, Karelll, Olga Lounová, Pam Rabbit a kapela We All Poop. Vítězem byl vyhlášen Benny Cristo. Českou republiku pojede reprezentovat do Rotterdamu. Letošní národní kolo sklidilo ze všech tří uplynulých ročníků zdaleka největší pozornost, jen samotné klipy finalistů nasbíraly přes milion zhlédnutí, přišlo  nejvíce hlasů.

Na slavnostním vyhlášení národního kola zazpívali lonští reprezentanti - kapela Lake Malawi v čele s Albertem Černým a také finalistka roku 2017 Martina Bárta, která se zabývá především jazzovým zpěvem. Ta vzkázala finalistům, že mají především zůstat sami sebou a nehrát si na někoho jiného.

Jedna z favoritek soutěže zpěvačka Olga Lounová přinesla všem finalistům láhev vína s originální vinětou a v rozhovoru na pódiu uvedla, že vítězství přeje každému ze spolufinalistů.

Vítězem v České republice se nakonec stal Benny Cristo, kterému k nejvyššímu počtu bodů pomohl nemalý počet fanoušků na sociálních sítích. Po hodnocení pouze odborné poroty by se totiž vítězkou národního kola stala Barbora Mochowa. 

Letošní národní kolo sklidilo ze všech tří uplynulých ročníků zdaleka největší pozornost, jen samotné klipy finalistů nasbíraly přes milion zhlédnutí, přišlo zdaleka nejvíce hlasů.

Eurovision Song Contest, česky také zvaná Eurovize, je evropská pěvecká soutěž. Letos se koná 65. ročník. Finále proběhne v květnu 2020 v nizozemském Rotterdamu, protože v loňském ročníku zvítězil nizozemský zpěvák Duncan Laurence s písní Arcade.

Letos se soutěže zúčastní vybraní zpěváci ze 41 zemí. 

Podmínkou pro účast na soutěži je aktivní členství v Evropské vysílací unii (EVU), daný stát je tak schopný soutěž vysílat.

 


Datum vložení: 6.2.2020 12:31:30

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.