Rychlé vyhledávání akcí

3000 přečtených knih pomůže dětem v nouzi. Dnes 1.12. živé vysílání z knihovny

3000 přečtených knih pomůže dětem v nouzi. Dnes 1.12. živé vysílání z knihovny

Dášenka, Harry Potter, Ezop, Pipi Dlouhá punčocha. Po generace rozdávají radost a díky vám mohou nyní i pomáhat. Spojte potěšení z dobré knihy s radostí z pomoci druhým. Charitativní akce Čteme pro Kuře je určena všem, kteří rádi čtou a dělají dobré skutky.

Šarlotce ve 4 letech diagnostikovali vrozenou nedoslýchavost. Podle lékařů se vada může zhoršit až do úplné ztráty sluchu. I přes svůj handicap nastoupila s pomocí naslouchátka do 1. třídy. Zařízení však není dostatečně silné, aby Šarlotka zřetelně slyšela své okolí. Hlavně matku, která ji sama vychovává. Vylepšit život i komunikaci mladé dívky může speciální naslouchadlo. Na pomoc Šarlotce a dalším dětem se složitým životním osudem můžete přispět i vy.

Stačí jít na webové stránky www.ctenipomaha.cz, přečíst knihu vybranou patronem projektu Zdeňkem Svěrákem a správně vyplnit kvíz. Odměnou je 50 korun, které putují na charitativní sbírku Pomozte dětem. Cílem je vybrat 150 000 Kč – v přepočtu 3000 knih. Akce probíhá od 13. listopadu 2020 do 3. ledna 2021.

Dnes, v úterý 1.12. v 10 hodin, se uskuteční živé vysílání z knihovny. V rámci zábavného programu s moderátorem Petrem Vackem a herečkou Káťou Pechovou děti čekají čtecí kvízy o ceny, inspirace ke čtení, e-knihy zdarma i kouzelnické vystoupení. Program najdete zde.

Do projektu se zapojila řada známých osobností (Matouš Ruml, Marie Doležalová, Veronika Khek Kubařová a další) a načetla úryvky z knížek, které si rodiče i učitelé mohou zdarma stáhnout zde.

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 250 milionů Kč. V celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětí. Čteme pro Kuře se koná již po deváté ve spolupráci s Nadací Martina Romana.


Datum vložení: 1.12.2020 10:00:49

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.