Rychlé vyhledávání akcí

Aviatická pouť 2023

aviatickapout_ilustrfoto

Program Aviatické pouti je koncipován jako velkoprostorové divadlo na zemi i ve vzduchu. Ztvárňuje scény z dějin aviatiky a slavné válečné scény. Učinkují nejlepší piloti a slavná letadla. Vše je také doplněno pyrotechnickými efekty a spousta pozemní techniky včetně komparsu v dobových kostýmech a uniformách. Nebude chybět akrobacie v podání mistrů světa a pro nejmenší tu bude velký dětský den.

Cílem Aviatické pouti je připomínat úspěchy české a československé aviatiky sobě vlastním, originálním formátem divadelně pojatých představení ve vzduchu i na zemi, jež ve 3D prostoru kombinují obecný historický děj s tím leteckým. A protože letectví je obor, který nám dělal a dělá dobré jméno, chce Aviatická pouť, tím, že existuje, podpořit význam odkazu těch, kteří se na něm podíleli a podílejí.

Aviatická pouť je stálicí v kalendářích Evropských Airshow. 

Nebyla by to Aviatická pouť, aby v jejím programu chyběly komponované letecké a pozemní scény. 

V programu se představí letadla JAS-39 Gripen, L-159 Alca, CASA 295 a vrtulníky W-3A Sokol a Mi-24V. Diváci se vždy těší na předvedení Gripenu. Letos ho předvede nový armádní display pilot, kapitán Ondřej Španko z čáslavské základny. Osvědčené Gripeny jistě ještě nějaký čas ve výzbroji budou, ale v případě vrtulníků Mi-24V se na Aviatické pouti bude jednat o jednu z posledních příležitostí vidět tento legendární vrtulník v letové ukázce.

Kluby vojenské historie vás rádi pozvou do svých kempů, podíváte se na nablískané veterány i na nejmodernější auta různých značek. Na své si přijdou i milovníci letecké archeologie. 

V rámci Aviatické pouti organizátoři každoročně věnují památku všem legendárním československým letcům, bojujícím v Britském královském letectvu RAF. Ve stanu mezi úly 9 a 10 na vás čeká výstava s názvem Českoslovenští letci první poloviny 20. století. Vystaveny budou uniformy letců, věci denní potřeby, části výstroje, dobové dokumenty, modely letadel s příběhem, záchranné prostředky a řada dalších. Každý den dopoledne, po skončení aktuálního letového brífinku, cca v 10:30 se bude konat v úlu č. 9 ukázka předletové přípravy – dobový brífink pro stíhače a bombardéry (doba konání cca 15 minut). V odpoledních hodinách proběhne v úlu č. 9 krátká přednáška na téma Příběhy našich letců.

Nedílnou součástí Aviatické pouti je také dětský den. Kromě letadel na obloze se děti mohou těšit na zábavný soutěžní program s partnery akce. Na cca 20ti stanovištích po celé letištní ploše je čeká řada zajímavých úkolů. Při splnění úkolů alespoň na deseti stanovištích budou mladí soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Tou první je zájezd v hodnotě 30 000 Kč od CK Fischer, druhá cena potěší milovníky vrtulníků – vyhlídkový let.

Pozemní program doplňuje „Air food festival“, gastro setkání foodtrucků a všech příznivců dobrého jídla a pití. 

 

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:otevřeno 8:00 - 20:00 hodin, hlavní program 11:30 - 17:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 26.5.2023 14:13:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.