Rychlé vyhledávání akcí

Zámecká divadla rodiny Waldstein-Wartenbergů - panelová výstava na zámku v Litomyšli

Zámecká divadla rodiny Waldstein-Wartenbergů - panelová výstava na zámku v Litomyšli

Rok 2020 patří na památkách Čech, Moravy a Slezska oslavám jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů – Waldsteinů. Státní zámek v Litomyšli připravil do přízemních arkád panelovou výstavu o historických divadlech v zámcích Waldstein-Wartenbergů.

Díky litomyšlské větvi rodu Waldstein-Wartenberg vznikl v zámku evropský unikát, rodinné divadlo z roku 1797. A to litomyšlské není jediné zámecké divadlo, které postavila tato aristokratická rodina. Ve spolupráci Státního zámku Litomyšl a Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov vznikla panelová výstava o zámeckých divadlech rodiny Waldstein-Wartenberg, jejíž rozšířenou prezentaci (i v anglické verzi) si můžete prohlédnout i z domova na webu https://www.zamek-litomysl.cz/cs/o-zamku/Waldsteinska-divadla-v-Cechach.

Panelová výstava Zámecká divadla rodiny Waldstein-Wartenbergů je umístěna v arkádě zámeckého přízemí a je bezbariérově přístupná. Panelová výstava je přístupná zdarma do 1. 11. 2020 v otvíracích hodinách zámku v Litomyšli, webová prezentace výstavy je k dispozici také zdarma kdykoli na webu www.zamek-litomysl.cz.

Akce se koná:
16.7.20 - 1.11.20 Státní zámek Litomyšl - Litomyšl, Pardubický kraj
Cena: zdarma v otvíracích hodinách zámku

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 25.8.2020 9:47:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.