Rychlé vyhledávání akcí

Interaktivní program "Lovci mikrobů"

sciencely_lovci_mikrobu_ilustrfoto2

Petriho misky, očkovací smyčky a miliony mikroskopických organismů, které lákají k prozkoumání - to je nový interaktivní program Lovci mikrobů.

Program zaměřený na biologii je to pravé pro každého, kdo byl vždycky zvědavý, proč kysne mléko, jak to, že nám mikrobi nejen škodí, ale i pomáhají a vůbec, jak s nimi, tak říkajíc, sousedsky vycházíme. To všechno se dozvíme, a kromě toho samozřejmě i nakoukneme pod ruce samotným mikrobiologům. 

Program je koncipován pro šedesát dětí, které se rozdělí do čtyř patnáctičlenných týmů. Každý tým si udělá čtyři vědecké pokusy ve čtyřech různých laboratořích. Program je plně interaktivní – každé dítě provádí pokusy vlastníma rukama.

Program vyvíjejí a realizují mladí vědci a popularizátoři vědy z nejlepších vysokých škol České republiky.

Aby se všechny děti cítily komfortně, dělíme je při našich aktivitách na dvě věkové skupiny: 7-9 let a 10-14 let. Témata, kterými se v jednotlivých skupinách zabýváme, jsou stejná, ale děti se vždy cítí lépe mezi svými vrstevníky.

Během dvou hodin se vaše děti:

  • seznámí s podivuhodnými organismy, které obývají jedinou kapku vody,
  • dozví o „hodných“ mikrobech a pár zajímavých a užitečných exemplářů si i ochočí,
  • prozkoumají neobyčejné kolonie bakterií,
  • odhalí nebezpečného mikroba ukrytého mezi mírumilovnými a neškodnými kvasinkami a odvrátí tak zkázu lidstva.

 

Po skončení programu máme pro děti, už tradičně, připravený dárek – sadu na domácí vědecké pokusy.

Jako vždy nezapomínáme ani na rodiče a i pro ně máme přichystaný zábavný program v podobě naší kvízové přednášky! Budeme si povídat o prospěšných a nebezpečných mikrobech, o tom, jak se jim naše tělo brání, a proč je odpor někdy marný.

 

Věková kategorie:7 - 14 let
Délka trvání akce:2 hodiny

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.12.2019 13:48:54

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.