Rychlé vyhledávání akcí

Prohlídka sklárny Huť Jakub Tasice

sklarna_hut_jakub_tasice

Sklárna Huť Jakub Tasice je Národní kulturní památka České republiky. Jedná se o jedinečný soubor historických budov převážně industriálního charakteru přístupný jako výjimečně zachovalý sklářský skanzen. Mnoho historických událostí místního, regionálního nebo světového významu přešlo kolem, ale sklárna stále stojí na svém místě a připomíná slavnou minulost, současnost a budoucnost českého sklářství. Přijeďte na návštěvu do sklárny, která zde stojí již 220 let. Sklárna je unikátním dokladem sklářské výroby 18. a 19. století. Navštivte krásné místo na konci všech krajů, kde se natáčel populární televizní seriál Synové a dcery Jakuba Skláře.

Návštěvníci sklárny absolvují prohlídku po areálu sklárny s výkladem průvodce.
Od 26. května 2020 až do odvolání je stanoven denní časový plán prohlídek. Začátky prohlídek sklárny jsou v každý otevírací den sklárny v tyto časy:
10:15 11:00 12:00 13:15 14:00 15:00 16:00. 

Skupina na prohlídku není omezena minimálním počtem návštěvníků. Vstupenky na prohlídku se nekupují před prohlídkou, ale návštěvníci je obdrží a uhradí průvodci až po prohlídce na pokladně v objektu prodejny skla.

Prohlídka trvá 45 – 60 min. Součástí prohlídky je:

– výklad o historii sklárny
– prohlídka budovy generátoru (do roku 2002 poslední funkční generátor hnědouhelného plynu přinejmenším v České republice)
– prohlídka unikátní sklářské huti z roku 1820
– prohlídka navazujících sklářských provozů (pukárna, pásová pec)
– prohlídka brusírny
– návštěva prodejny skla (info zde)

Všechny budovy areálu sklárny, které jsou součástí prohlídkového okruhu, mají bezbariérový přístup včetně prostor WC.
V případě, že jste se k nám vydali se svým psím miláčkem, můžete ho vzít sebou do areálu, nicméně prosíme vás o to, abyste svého psa drželi na vodítku.

V objektu není možné platit platební kartou.

Věková kategorie:cca 6 let a více
Délka trvání akce:45 - 60 minut

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 31.7.2020 12:58:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.