Rychlé vyhledávání akcí

Poznávání za úplňků v Českých Budějovicích

Poznávání za úplňků v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum a Česká pohádková akademie vás zvou na další ročník vycházek - Poznávání za úplňků. I letos se můžete těšit na pravidelné letní procházky s průvodci, kteří vám přiblíží atraktivní témata spjatá s historií města České Budějovice a tvrze Žumberk u Nových Hradů.
V Českých Budějovicích jsou pro návštěvníky připraveny tři vycházky za poznáním. Sraz je vždy ve 20:00 hodin před hlavní historickou budovou Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51, České Budějovice). Předprodej vstupenek na recepci muzea - jednotné vstupné činí 50 Kč. V den konání vycházky lze lístky zakoupit u spoluorganizátora akce (p. Marcel Goetz - Česká pohádková akademie) za 60 Kč.

5. července od 20:30 hodin - Po stopách archeologických dokladů neobvyklých historických událostí v Českých Budějovicích: požáry, povodně, epidemie, bombardování aj. (Vycházku vede Mgr. Zuzana Thomová.)
3. srpna od 20:30 hodin - Pamětní a informační desky v historickém centru Českých Budějovic (Vycházku vede Ing. Jiří Peltan.)
2. září od 20:30 hodin - Tajemné mapy a knihy jižních Čech a Šumavy (Vycházku vede Ing. Pavel Kozák.)


Tři vycházky vás tradičně čekají i na pobočce Jihočeského muzea - tvrzi Žumberk u Nových Hradů (Trhové Sviny, 374 01). Vstupenky je možné zakoupit v den vycházek pouze na pokladně tvrze Žumberk od 20:00 hodin. Vstupné činí 100 Kč.

5. července, 3. srpna a 2. září od 20:30 hodin - Za historií a architekturou Žumberku: prohlídky zahrnující přízemí tvrze s výkladem o historii, osvětlené nádvoří a cestu okolo bašt do místního kostela Stětí sv. Jana Křtitele. (Vycházku vede kastelán tvrze Roman Josefík.)

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 7.7.2020 9:39:11

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.