Rychlé vyhledávání akcí

Výstava hraček Aleny Pleslové

Ententýky

Panenky, kočárky, pokojíčky nebo autíčka a jiné hračky vystavuje paní Pleslová mnoho let po celé České republice. Hračky do své sbírky získává paní Pleslová na různých místech, na burzách, na skládkách, od známých a dokonce si je sama opravuje. První panenku dostala v roce 1952, kdy jí byl jeden rok. A tehdy byl položen základ její pozdější sběratelské vášně. Nejcennějšími předměty ve sbírce jsou kloubové panenky s hlavičkami z biskvitového porcelánu.

Nejstarší panenka pochází z roku 1897 a další velmi zajímavá panenka, dokonce s vlastním rodokmenem, je z roku 1902. U této panenky se zachovala originální krabice i s dopisem, kde její majitelka píše, od koho panenku dostala a komu ji odkázala, včetně toho, co měla panenka na sobě a co bylo součástí její výbavičky.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.1.2018 10:43:12

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.