Rychlé vyhledávání akcí

Vtípky Karla Kinského

Ententýky


Potěšte se vtipnými kolážemi, obrázky a grafikami mistra drobnokresby Karla Kinského. Výstava v Muzeu klasického knihařství ukazuje radostnou tvorbu umělce, jenž často navštěvoval zdejší uměleckou knihařskou dílnu.
Zahájení výstavy se bude konat v pátek 10. května v 17 hodin.

Karel Kinský (1901-1969) rád maloval drobné přírodní motivy - květiny, traviny, broučky, i stromy, věnoval se užité grafice, jeho exlibris získala slávu i v zahraničí. Byl také nadšeným regionálním historikem, dokumentoval vše, co se týkalo jeho rodného Turnova.
Ze spolupráce s uměleckým knihařem Jendou Rajmanem vzniklo kamarádství, které Karel Kinský dokumentoval svými vtipnými dílky – kresbami, kolážemi, někdy doprovázenými žertovnými texty. Další artefakty zapůjčili malířovi přátelé a Muzeum Českého ráje Turnov.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena
Akce se koná:

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 7.5.2019 11:21:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.