Rychlé vyhledávání akcí

Plzeňské betlémy

Ententýky


Pokud se do Plzně vydáte mezi vánočními svátky a Třemi králi, doporučujeme udělat si čas na prohlídku plzeňských betlémů.
Většinu lidí to samozřejmě táhne přímo do katedrály sv. Bartoloměje, nicméně unikátní jesličky najdete i v jiných kostelech. Betlém naleznete hned ve vstupní části plzeňské katedrály sv. Bartoloměje. I když figurky a celkový vzhled betlémské scény evokuje barokní sloh, nenechte se mýlit. Tento betlém je poměrně nový. Podle záznamů jej vyrobil řezbář Charvát z Kutné Hory někdy v letech 1944-45. V katedrále si také nenechte ujít živý betlém.Zdroj: https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/pribehy-plzenskych-betlemu20081203.html

Za návštěvu rozhodně stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde je každoročně k vidění betlém s postavičkami téměř v životní velikosti.

Neměli byste vynechat ani kostel sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí. Marii a Josefovi v něm k narození Ježíška gratulují nejen pastýři a tři králové, ale také selky v plzeňských krojích, dělníci ze Škodovky i některé známé osobnosti z regionu.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.1.2018 11:25:09

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.