Rychlé vyhledávání akcí

Pistole, pušky a samopaly čs. zbrojovek v letech 1918 - 1968

Ententýky


Cílem výstavy bude informovat návštěvníka o výrobě ručních palných zbraní ve zbrojovkách a firmách, které vyráběly zbraně pro ozbrojené sbory na území ČSR od jejího vzniku v r. 1918 až do r. 1968. K vidění bude až do 28. ledna 2018.
Výstava bude hlavně zaměřena na pistole, pušky a samopaly, oficiálně přijaté do výzbroje jednotlivých ozbrojených sborů, v menší míře na osobní zbraně jejich příslušníků. Návštěvník bude stručně seznámen s historií jednotlivých výrobců, ovšem hlavním úkolem výstavy je ukázat trojrozměrné exponáty tj. pistole, pušky a samopaly, a to i ve více provedeních spolu s náboji a příslušenstvím k nim. Na výstavě budou prezentovány především zbraně ze sbírky firmy Beareka, dále ze studijní sbírky OKTE KŘP Plzeňského kraje a sbírkových fondů Západočeského muzea v Plzni.

Kromě zbraní uvidí návštěvníci muzea také doplňkové předměty jako náboje, zásobníky a pouzdra. Vše doplňují dobové fotografie.

Jednou z nejvzácnějších zbraní vystavených v Plzni je prototyp zbrojaře Jeronyma Kynčla, puška K3 ráže 7,5x45 vyrobená kolem roku 1947. Na světě se prý dochovalo maximálně pět kusů.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.1.2018 11:19:50

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.