Rychlé vyhledávání akcí

Kouzelný svět tramvají

kouzelnysvettramvajivystavailustrfoto

Tramvaj nás provází již třetím stoletím. Od svých prvních krůčků až po současnost naplňuje touhu lidí zkrátit vzdálenost mezi městy, vesničkami a lidmi, přání bezpečně, rychle a pohodlně cestovat ať již za prací nebo za poznáním v potřebné četnosti a prostorové dostupnosti. Tramvaj je symbolem technického pokroku, která má také v dnešní době v oblasti přepravy osob své nezastupitelné místo a budoucnost. V minulosti i současnosti ovlivňuje stavební charakter měst a patří k jejich koloritu, vnáší poezii do našich životů.
Na Ostravsku a Karvinsku se tramvajová doprava stala fenoménem, který obsáhl tramvaje normálního rozchodu (1435 mm) a tramvaje úzkorozchodné (760 mm). Tramvaje zajišťovaly přímé propojení nejvýznamnějších sídel ostravsko-karvinského uhelného revíru.
Na výstavě jsou k vidění jízdní řády, jízdenky, fotografie, funkční model tramvajového vozu...

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Akce se koná:
2.1.13 - 31.12.20, kromě soboty neděle Technické muzeum Petřvald - Petřvald, Moravskoslezský kraj
Popis:

Otevírací doba:

po - pá 8:00 - 12:00 hodin, 12:30 - 16:30 hodin
so - ne zavřeno

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.4.2013 9:21:40

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.