Rychlé vyhledávání akcí

Jak se češe do věrtele

Ententýky


Výstava s názvem: Jak se češe do věrtele, by měla přiblížit návštěvníkovi 60. léta, chmelové brigády a tradici pěstování a česání chmele. Zámek Stekník byl v té době ubytovnou pro chmelové česáče, umístěnou přímo ve středu žatecké chmelové oblasti.
Fotografie a vzpomínky pamětníků z let chmelových brigád, přiblíží atmosféru tehdejší doby. Výstava se zaměří na dobu, kdy zámek Stekník byl pod správou Československého státního statku v 60. letech využíván jako ubytovna chmelových brigád.

Cílem výstavy je prezentovat nejen atmosféru zachycenou na dobových fotografiích posbíraných od pamětníků brigád, kteří se na zámek opakovaně vracejí, ale také informace o tradici pěstování a česání chmele v regionu, kde je pivo doma, a kde se pěstuje ten nejkvalitnější chmel, tzv. Žatecký červeňák. Umístění zámku uprostřed chmelnic skýtá možnost úzké spolupráce s místními chmelaři, kteří na chmelnicích kolem zámku udržují a pěstují matiční odrůdy chmele. Ve spolupráci s Chrámem chmele a piva Žatec a Chmelařským muzeem v Žatci by bylo možné nabídnout zážitkový program ruční česání chmele na chmelnicích Chmelařského institutu Žatec, na Stekníku, během září 2019 (sklizeň začíná 20. 9. 2019).
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena
Akce se koná:

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2019 11:02:07

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.