Rychlé vyhledávání akcí

Hravé peklo

Ententýky


Samozřejmostí je řada exponátů, které jsou přímo určeny k individuálnímu ozkoušení. Pekelnou zajímavostí je ďáblova bible a lebka neandrtálského čerta.
Uprostřed městyse Bernartice na Písecku se nachází Husova kaple, bývalá modlitebna metodistické církve z roku 1927, která byla dlouhá léta prázdná. Od letošního roku ji však okupují pekelné bytosti. Soukromá expozice Hravé peklo má své návštěvníky spíše pobavit, než postrašit. Expozice je rozdělena do tří sekcí – na peklo pohádkové, skutečné a děsivé. Poslednímu oddělení kraluje satan, který byl vytvořen podle předlohy z 19. století.

Jedná se o výstavu uměleckých předmětů, které tvoří ucelený, navzájem propojený obraz, ve kterém se můžete projít peklem, pohádkami a jedním hororem. Peklo najdete skutečné i pohádkové, v něm jsou umístěny umělecké předměty, které si můžete vyzkoušet. Najdete knihu hříchů, pekelný turboelektrogenerátor, pekelnou váhu, bouřkostroj, kolo smůly i ďáblovu palici.

Pekelnou zajímavostí je ďáblova bible a lebka neandrtálského čerta. Zajímavá je také satanova hvězdárna. V pohádkách pak najdete ježibabu, kterou můžete strčit do pece, vlka v posteli, obra o výšce 6 m, vodníka, tříhlavého draka a další zajímavé pohádkové bytosti. Hororový zážitek je zakomponován v pohádkách a pro děti je velmi atraktivní. U pohádek je umístěna psaná pohádka s návodem či úkolem. Doporučuji přijít, projít peklem a nechat se vnést do pohádky. Výstava je určena pro děti i dospělé.

V celém objektu nefunguje elektřina, a proto je zde rozvod na 12 voltů. Děti si tak expozici mohou sami rozsvítit i samy zhasnout.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.1.2018 13:26:23

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.