Rychlé vyhledávání akcí

Betlémy Zdeňka Manna a historické perličkové ozdoby ze sbírky Aleny Gondekové

Ententýky


Autorská výstava řezbáře Zdeňka Manna představí průřez jeho tvorbou od nejmenších betlémů v lahvích až po největší, 6 metrů dlouhý betlém z lipového a smrkového dřeva. Těšit se můžete také na kuriozní betlémy jako je betlém na houbě choroš, pivní betlém v soudku nebo obří jesličky.
Autorská výstava řezbáře Zdeňka Manna představí průřez jeho tvorbou od nejmenších betlémů v lahvích až po největší, 6 metrů dlouhý betlém z lipového a smrkového dřeva. Vystaveny budou také kuriozity jako betlém na houbě choroš, pivní betlém v soudku, dva mechanické pohyblivé betlémy nebo obří jesličky s více než 150 figurkami.

Druhá část výstavy představí historické vánoční perličkové ozdoby z velké soukromé sbírky Aleny Gondekové, pocházející především z doby první republiky. Návštěvníci se zároveň seznámí s tradicí výroby perličkových ozdob, jejich jednotlivými typy a vývojem.

V rámci vánoční výstavy se chystá tradičně bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, ukázky tradičních lidových řemesel a s vaší pomocí se Jihočeské muzeum pokusí vytvořit rekordní návštěvnický betlém přímo ve výstavním sále.
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.1.2018 13:06:46

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.