Rychlé vyhledávání akcí

Langweilův model Prahy

langweiluv_model_prahy_muzeumprahy_ilustrfoto

Realistický papírový model Prahy z let 1826-1837, nazývaný podle svého tvůrce Langweilův, zobrazuje na ploše dvaceti metrů čtverečních v detailní podobě více než dva tisíce budov historického jádra Prahy. Rozsahem, technickým mistrovstvím a dokonalým uměleckým výrazem patří mezi nejúchvatnější výtvory, které kdy stvořila lidská ruka.
Model je po rekonstrukci, při které získal také nové osvětlení, které umožňuje vytvářet překvapivé světelné efekty.

Na kioscích si můžete vybrat okruh historického jádra Prahy a "proletět se" nad ním. Orientaci vám umožní popisky u jednotlivých budov. 

3D stereo kino
6ti minutový virtuální průlet Langweilovým modelem Prahy

Máte jedinečnou možnost stát se na šest minut virtuálním návštěvníkem historické Prahy počátku 19. století. Stereoskopický kinosál návštěvníka "vtáhne" do světa papírového Langweilova modelu Prahy a okolí a dovolí mu poznat netušené krásy tohoto výjimečného výtvarného díla. Díky 3D brýlím a speciálnímu projektoru vidí návštěvník všechny záběry prostorově a stává se tak nepřímo součástí projekce. Animace je doplněna stylovou hudbou a příslušnými zvuky (zvony, klapot koní, hovory mnichů apod.).

Celá projekce se na výkonné výpočetní farmě načítala nepřetržitě více než jeden měsíc. Samotná animace se z hotového digitálního Langweilova modelu Prahy vytvářela celkem 3 měsíce. Na práci se podílelo přes dvě stovky odborníků z řad matematiků, historiků a počítačových expertů.

Tato projekce získala na 5. mezinárodním filmovém festivalu Arts and film v Telči v kategorii Architektura a design cenu mezinárodní poroty Prix Jury.

Projekce probíhá: každou půlhodinu od 9.30 do 17.30 v kinosále v suterénu muzea a je součástí prohlídky muzea.

foto: Miroslav Fokt
Věková kategorie:věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:
Jméno:
Heslo:
 
Zaslat zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 1.10.2008 10:46

je to úplně perfektní, hlavně díky těm efektům jsem od modelu syna nemohl odtrhnout!!!!!!

 

Poslední aktualizace: 23.10.2014 10:22:34

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.