Rychlé vyhledávání akcí

Korzo Národní - Díky, že můžem

Korzo Národní - Díky, že můžem

Dějištěm letošních oslav 17. listopadu bude i tentokrát Národní třída. Organizátoři slibují program pro celou rodinu, od dospělých, přes školáky až k nejmladším ratolestem. “Všimli jsme si, že na Národní třídu přichází každoročně hodně mladých rodin s malými dětmi. Chceme proto letošní program oslav přizpůsobit i pro ně, a to tak, aby se bavili, ale odešli odtud i s nějakou novou znalostí”, uvádí organizátoři Korza Národní, která na 17. listopad promění kilometrovou Národní třídu v živé korzo plné bohatého kulturního i vzdělávacího programu.

Na ty nejmenší čekají pohádky a nejrůznější workshopy a soutěže, ze kterých si mohou odnést i knihy jako ceny. Starším dětem program nabídne od autorských čtení po krátké filmy s dobovou tématikou. Např. Petr Sís přečte ze své knihy Zeď – Jak jsem vyrůstal za železnou oponou, dětství a dospívání v minulém režimu ukáže také krátký animovaný film Normalizační loutka. Školáci se mohou zúčastnit některé z krátkých lekcí vedených lektory z Ústavu pro studium totalitních režimů, kde zazní i zajímavosti, které možná překvapí i rodiče. Procházku Národní třídou bude lemovat i několik výstav. Výstava Střípky revoluce nabídne další rozměr v rozšířené realitě, do které se návštěvníci dostanou skrze mobilní aplikaci. Nadsázku a humor pak přinese speciální vydání komiksu Opráski sčeskí historje jako Opráski ze socíku nebo živé básnické souboje slam poetry v zastaveném tramvajovém voze. Program si připraví na ulici také skauti.
 

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:začátek programu v 10:00 hodin

Související dokumenty:

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 10.10.2019 17:43:48

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.