Rychlé vyhledávání akcí

Vánoční trhy Praha 1

trdelnik_vanoce_praha_trhy1024

Největší vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí nabídnou pohled do pražské historie, ze které se letos inspirovaly. Nádherný, bohatě zdobený vánoční strom se rozezní nově dvěma hudebními a světelnými show. V prostoru tržiště se budou zrcadlit reálné historické výjevy a události. Návštěvníci se projdou po nové vyhlídkové terase pod portály Chrámu svatého Víta a stylizovanou siluetou Hradčan. Chybět nebudou oblíbené fotokoutky, multifunkční pódium i každodenní bohatý kulturní program. Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí začnou v sobotu 2. prosince a potrvají do 6. ledna 2018.

Dvě centrální tržiště se jednotně obléknou do zlato-bílé barvy s prvky červené a zelené. Strom na Staroměstském náměstí zůstane pohádkově vánoční s obřími slaměnými ozdobami (30-50 cm), šesti sty malými blyštivými hvězdičkami doplněnými o vánoční ozdoby inspirované historickými vitrážemi s typickými vánočními výjevy. Jeho špičku ozdobí tři metry dlouhá a 1,5 vysoká kometa. Zhruba sedmdesátiletý smrk ztepilý letos pochází z obce Roztoky u Křivoklátu, kde vyrostl na soukromém pozemku. Poprvé se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince v 16.30 hodin. Všechny další dny se bude rozsvěcet pravidelně vždy v půl (16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 hodin). Při světelné animaci dlouhé 2.05 minut se budou střídat dva hudební motivy. Smrk se rozzáří buď na hudební motiv Vltavy z cyklu Má Vlast Bedřicha Smetany (například při prvním rozsvícení 2.12. v 16:30), nebo na titulní skladbu z Krkonošských pohádek Vadima Petrova (například 2.12. v 17:30 hodin).

Po celou dobu konání trhů si mohou návštěvníci trhů užít program na velkém pódiu na Staroměstském náměstí. Čekají je živá vystoupení folklórních, národopisných i dětských souborů z celé republiky i ze zahraničí, programové bloky pro malé i velké, víkendové dětské vánoční dílny, taneční vystoupení i pravidelné promítání adventních koncertů vždy v neděli od osmi hodin večer. Na Staroměstském náměstí bude znít český i zahraniční folklór, historická hudba, dechová hudba, klasika i kabaret. Měsíční kulturní program je každý den pestrý a celý laděný do vánočního, takže je na co se těšit. Děti také čeká ve vybrané dny od půl šesté promítání Večerníčků.

Věková kategorie:pro celou rodinu

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 1.12.2017 13:15:48

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.