Rychlé vyhledávání akcí

Betlém na třeboňském náměstí

Ententýky


Jihočeská Třeboň je v adventním a vánočním čase obzvláště kouzelná a krásná, a láká k tichým toulkám či procházkám. Určitě při nich nezapomeňte zavítat i na Masarykovo náměstí, kde bude od 8. prosince 2017 opět k vidění Třeboňský dřevěný betlém.
Betlém bude jako minulé roky stát uprostřed náměstí, u vánočního stromu a bude svátečně nasvícen. Dřevěné sochy Panny Marie a židovského tesaře Josefa v životní velikosti, ale i Ježíška a zvířátek, vznikly v ateliéru ve Strmilově. K dřevěným sochám v roce 2016 přibyli ještě tři králové. Betlém v Třeboni na náměstí poprvé stál v roce 2015 a od té doby se každou zimu vrací. Autorem soch je Jan Hanz Štěbeták, který je pravidelným účastníkem Svatováclavských slavností a je tvůrcem dvoumetrové sochy poustevníka. Ten se vrátil do míst, kde kdesi žil opravdový živý poustevník  - ke kapli sv. Víta.

Betlém bude na náměstí k vidění do 7. ledna 2018.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.1.2018 14:01:18

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.