Ententyky v radiu
Stáhni si radiové spoty Ententyky.cz

Plno rad, kde si hrát

Oskar a kočka II.

Kdeže jsme to skončili? Samozřejmě!

Všechny pohádky
Dnes je 10.3. Svátek má: Viktorie

Anketa:

Který ze zimních sportů máte nejraději?

  • Lyžování
  • Snowboarding
  • Sáňkování
  • Bruslení
  • Jiný


Děti z Olomouckého kraje mohou o prázdninách na hory i do DDM

Datum vložení: 4.2.2010

Olomouc 4. února (ČTK) - Lyžařské pobyty na horách, ale i jednodenní programy nabídnou dětem v Olomouci, Šumperku či Jeseníku během jarních prázdnin tamní domy dětí a další organizace. Školáci z těchto okresů se týdenní volna dočkají od 15. února, děti z Přerovska budou muset vydržet až do počátku března. Některé programy jsou sice již obsazené, ale děti si stále ještě mají z čeho vybírat, zjistila ČTK.

Olomoucký DDM hlásí největší zájem o týdenní lyžařský pobyt v Jeseníkách, který byl obsazen několik dní po vyhlášení akce. Zařízení pro děti ale připravilo například i příměstský tábor, na němž mohou děti podlehnout zlatokopecké horečce. "Několik možností máme i pro ty, kterým se ven nechce. Pro zájemce ve věku od deseti do 15 let jsou připraveny Počítačové workshopy. Pro příznivce moderních deskových her je určeno pondělí v herním klubu," uvedl Radek Ježowicz z DDM.

Pro herní nadšence se v sobotu 20. února uskuteční Herní maraton. Od 16:00 do nedělního poledne se uskuteční různé turnaje, soutěže dvojic a podobně. "Není důležité vydržet celou dobu, ale zúčastnit se a hrát, jak to půjde. V případě potřeby je možno přespat ve vlastním spacáku. V ceně 50 korun je zahrnuta i snídaně," uvedl Ježowicz.

Do hor na lyže mohou olomoučtí školáci vyrazit i s Akademik sport centrem Univerzity Palackého, které nabízí pobyty pro mladší děti, teenagery i rodiče s dětmi. Prázdniny na horách, a sice v Rychlebských horách na rozhraní Jeseníků, organizuje i DDM ve Šternberku.

Šumperská Vila Doris se zaměří především na jednodenní aktivity, jichž školákům nabízí celou řadu. Mohou přijít zahrát si florbal či navštívit geocatching klub. Otevřeny budou i tvořivé dílny s pečením buchet, dortu či vyráběním ponožkových pejsků.

Středisko volného času Duha v Jeseníku nabízí prázdninové hrátky. "Program máme připravený na každý den v dopoledních hodinách. Na programu postupně bude keramické dopoledne, aerobic, turnaj ve společenských hrách, vycházka za pokladem a hrátky se zvířátky," uvedla pedagožka zařízení Iva Janošťáková. Středisko také nabízí po tři dny lyžařské kurzy, týdenní tábor na rozdíl od loňského roku letos nepořádá.

Zobrazuji 5 nejnovějších příspěvků

Diskuse Děti z Olomouckého kraje mohou o prázdninách na hory i do DDM

Příspěvek do diskuse
smajlik - 1 smajlik - 2 smajlik - 3 smajlik - 4 smajlik - 5 smajlik - 6 smajlik - 7 smajlik - 8 smajlik - 9 smajlik - 10 smajlik - 11 smajlik - 12 smajlik - 13 smajlik - 14 smajlik - 15 smajlik - 16 smajlik - 17 smajlik - 18 smajlik - 19 smajlik - 20 smajlik - 21 smajlik - 22 smajlik - 23 smajlik - 24 smajlik - 25 smajlik - 26 smajlik - 27 smajlik - 28 smajlik - 29 smajlik - 30
Kontrolní kód Před odesláním vyplňte tento kód: 594 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)

Provozovatel serveru ententyky.cz si vyhrazuje právo smazat (v opakovaném případě zablokovat IP adresu) příspěvek v případě, že obsahuje vulgární slova, komerční sdělení, má rasový podtext či jinak protizákonný obsah, nebo je v rozporu se zájmy serveru ententyky.cz

Zobrazit celou diskusi (0)

alt
----- Ostatni