Rychlé vyhledávání akcí

Audioknižní "Prevít" - kdo nezažil, nepochopí

previtem_snadno_a_rychle_tympanum

21. května 2010 (Ententýky.cz) - Ještě se ani nenarodí a už způsobí humbuk v celé široké rodině, budoucími rodiči počínaje, prababičkou a čtyřnohými domácími mazlíčky konče. 

A pak přijde na svět, tak nějak se tu rozkoukává a do toho spí, pije a kadí. Tím to ale všechno teprve začíná - ta pravá legrace má teprve přijít! Pokud se i vy řadíte mezi fanoušky těch „nejhodnějších a nejbáječnějších miminek pod sluncem“, tak určitě znáte knihu Simona Bretta Prevítem snadno a rychle. Jako novinku v audiopodobě nyní vydává vydavatelství audioknih Tympanum.

Všechno, jen ne andílek

Kdo má děti, ví, o čem je řeč. A kdo je zatím nemá, nejspíš tuší. I když ruku na srdce: Sebelepší tušení žitou realitu prostě nenahradí. Malý Prevít přichází na svět a jak to tak vypadá, rozhodl se, že to svým rodičům tedy pěkně osladí. Jen škoda, že ti si nemohou přečíst jeho myšlenky – v jediném okamžiku by si totiž velmi dobře rozmysleli, jestli budou i nadále na svého „andílka“ šišlat a jednat s ním tak infantilně. Protože právě takové jednání malého Nově-příchozího-na-svět prostě uráží! Pokud si tedy myslíte, že vašemu mimískovi rozumíte a víte, co chce a proč dělá to, co dělá, tak si buďte jisti, že malý Prevít vás celkem rychle vyvede z omylu.

První díl známé trilogie o „prevítovi“ ze spisovatelského pera Simona Bretta vydává Tympanum jako horkou novinku letošního jara. A na české dabingové scéně není jiného hlasu, který by si s prevítem poradil lépe a intuitivněji než - v této tematice ostřílený - Václav Postránecký alias nezapomenutelný Michal v komedii století S tebou mě baví svět. Stejný hlasový výkon podává i v případě této audioknihy. Její výhodou je to, že naprosto neakceptuje žádné výmluvy typu „Na čtení nemám čas, a teď s miminkem už vůbec ne…“ – protože audioknihu si můžete poslechnout třeba v autě cestou na nákup nebo doma při úklidu.

Rozhovor s Václavem Postráneckým a režisérem Dimitrijem Dudíkem nejenom o natáčení knihy Prevítem snadno a rychle naleznete na stránkách našeho blogu http://www.tympanum.cz/cs/blog .

Vydavatelství audioknih TYMPANUM se specializuje na výrobu a prodej audioknih, převážně v nezkrácené podobě. Vydává světovou i českou beletrii, audioknihy pro děti a detektivky, na jejichž tvorbě spolupracuje s předními českými herci, režiséry a hudebníky.
Audioknihy vycházejí na audio CD nebo MP3 CD. Ve spolupráci se serverem i-legalne.cz je navíc možnost stáhnout si je přímo z internetu do počítače, MP3 přehrávače nebo do mobilního telefonu.
Audioknihy vycházejí vstříc i zrakově postiženým osobám, neboť jsou opatřeny popisem v brailově písmu - jak na obalu, tak na samotných CD.
Pro propagaci audioknih v knihkupectvích vzniknul projekt poslechových stání s názvem VOX-BOX, který ve vybraných knihkupectvích umožňuje zákazníkům poslechnout si ukázky z audioknih. Poslechová stání jsou v současné době nainstalována především v pražských knihkupectvích (např. Palác knih Luxor, Knihkupectví Academia nebo prodejna Českého rozhlasu), jejich umístění se však rozšiřuje i do mimopražských knihkupectví (např. Knihkupectví Frič v Liberci).

Více o vydavatelství na http://www.tympanum.cz.


Datum vložení: 21.5.2010 10:18:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.