Rychlé vyhledávání akcí

Aplikace Expecting: Nezávislý průvodce těhotenstvím, porodem a šestinedělím

expecting_aplikace_logo

Budoucí rodiče se na příchod dítěte potřebují přichystat, nastudovat si, co je v těhotenství čeká a co obnáší porod a šestinedělí. Mít informace o vývoji miminka, změnách v těhotenství a možnostech předporodní péče v chytrém telefonu kdykoliv na dosah ruky může být velkou výhodou. Proto byla ve spolupráci tří neziskových organizací z České republiky, Chorvatska a Slovinska vyvinuta aplikace Expecting - průvodce těhotenstvím. 

Aplikace Expecting vznikla v mezinárodní spolupráci odborníků, porodních asistentek, dul i zkušených rodičů. Vychází z „evidence based medicine“, nejnovějších poznatků vědy, ale i z bohatých zkušeností odbornic a odborníků z praxe. Obsahuje kvalitní články, které zohledňují české prostředí, mají českou lokalizaci a dále se aktualizují. 

Aplikace neobsahuje žádné reklamy, neboť jejím cílem není motivovat k nákupu zboží, ale dodat budoucím rodičům sebedůvěru a spolehlivé informace, aby se sami mohli rozhodnout, jakou péči chtějí.

 

Co rodiče v aplikaci najdou?

▪  Aktuální informace a tipy pro každý týden těhotenství

▪  Nástroje na sledování váhy, krevního tlaku a cukru v krvi

▪  Seznamy potřeb pro nemocniční i domácí porod

▪  Interaktivní seznamy sta nejoblíbenějších dětských jmen pro všechny země, které se na aplikaci podílely

▪  Počítadlo pohybů miminka

▪  Počítadlo kontrakcí, které vám poradí, kdy zavolat porodní asistentce, nebo kdy odjet do porodnice

▪  Speciální obsah pro otce – autory většiny textů pro otce jsou muži, zkušení otcové

▪  Synchronizaci s partnerem/partnerkou

▪  Kromě české, chorvatské a slovinské také anglickou jazykovou verzi

Aplikace Expecting – průvodce těhotenstvím byla vyvinuta ve spolupráci tří neziskových organizací a financována Evropskou komisí prostřednictvím projektu Erasmus+. 

Nezisková organizace RODA – Parents in action se zasazuje o důstojné rodičovství, podporu kojení a zlepšování práv dětí i rodičů v Chorvatsku.
Nezisková organizace Indo Anai je průkopníkem ve zlepšování porodnictví ve Slovinsku. Nezisková organizace Aperio – společnost pro zdravé rodičovství pomáhá rodičům v různých životních situacích. Zlepšování porodnictví v ČR se věnuje už od roku 2001.


Datum vložení: 27.9.2019 20:39:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.